Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
18 травня 2023, 16:07

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 
В Україні на державному рівні з 1994 року 18 травня відзначалося як День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, а з 2016 року згідно з Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» – як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
За різними даними, починаючи з 18 травня 1944 року з Криму було депортовано близько 200 тисяч кримських татар. Фактично впродовж кількох днів увесь народ було позбавлено батьківщини. Репресії також торкнулися більше 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.
Сьогодні російська федерація продовжує «традиції» сталінського терору, загарбавши території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а тисячі громадян України, в тому числі кримських татар, змушені покинути рідний Крим та шукати прихисток на інших територіях нашої держави або за її межами.
Але ми віримо у справедливість, як вірили у неї свого часу жертви депортації, віримо у Збройні Сили України і нашу Перемогу.

Крим – це Україна!