Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
09 лютого 2023, 15:24

Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект з реєстр. №7253 в другому читанні та в цілому

      Комітет  розглянув  на  своєму   засіданні 7 лютого 2023 року підготовлений до другого читання із врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України (реєстр. № 7253).

З метою врахування зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до законопроекту були внесено нові поправки та пропозиції.

Доопрацьованим законопроектом пропонується:

- на законодавчому рівні закріпити правові засади засудження російської імперської політики в Україні;

-встановити правові основи заборони пропаганди російської імперської політики, використання її символіки;

-визначити порядок деколонізації топонімії.

Також законопроектом передбачено внесення змін до законів України «Про географічні назви», «Про політичні партії в Україні», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», «Про місцеві державні адміністрації», «Про інформацію», «Про громадські об’єднання», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність у ХХ столітті».

За наслідками розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект з реєстр. №7253 в другому читанні та в цілому.

«І з початку повномасштабної війни процес деколонізації та дерусифікації набув ще більшого значення. Після ухвалення законопроекту з карти України нарешті зникнуть вулиці кутузова та суворова, московські та пітерські, та ще сотні інших, нав’язаних країною-окупантом. Документ значно спрощує процедуру зміни цих назв та синхронізує із законодавством щодо декомунізації. Відновлюємо питомо українські назви на карті України!» - наголосила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.