Діяльність Комітету

04 листопада 2022, 09:00

Комітет розглянув на своєму засіданні подання Житомирської обласної ради щодо перейменування міста Новоград-Волинський Новоград-Волинського району Житомирської області області на місто Звягель та щодо перейменування Новоград-Волинського району Житомирської області на Звягельський район

 
Головна мета такої ініціативи — повернення населеному пункту його історичної назви «Звягель» та приведення у відповідність назви району до історичної назви його адміністративного центру.
Місто Новоград-Волинський вперше згадується в письмовій згадці ХІІІ ст. як «Возвягель», пізніше з ХV ст. місто носило назву «Звягель». У 1793 році після другого розділу Речі Посполитої населений пункт перейшов під управління Російської імперії та був перейменований на місто «Новоград-Волинський», — йдеться у матеріалах, наданих Житомирською обласною радою.
За результатами розгляду Комітет підтримав подання Житомирської обласної ради та доручив народним депутатам України – членам Комітету розробити і внести на розгляд Верховної Ради України відповідні проекти постанов Верховної Ради України.
Також Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому ці проекти Постанов.