Діяльність Комітету

01 липня 2022, 09:00

Привітання голови підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Ганни Бондар з Днем архітектури України

 
Сьогодні ми відзначаємо День архітектури України. День, в який згадують про один з найбільш контроверсійних видів діяльності людства, адже архітектура — це і мистецтво, і наука, і суто практична професія — розпланування, креслення, будівельний процес, перемовини із замовником, взаємодія із виконробом. Також це — матеріальне свідчення цивілізації. І це — велика суспільна роль архітектури.

Сьогодні Україна — на перших шпальтах газет світу, в головних новинах і стрічках всесвітніх ЗМІ. В Україні вбивають людей і руйнують архітектуру. Так російська федерація хоче зруйнувати нашу українську цивілізацію. Зруйновано і пошкоджено вже декілька тисяч пам’яток архітектури. Зруйновані села і міста.

Але відновлення буде. І запорукою цьому — наша українська архітектурна школа. Школа, яка має потужні традиції, і при цьому гнучка, готова до обміну ідеями, співробітництву і сприйняттю нових трендів і тенденцій.

Спільно із міжнародними колегами українські архітектори вже планують майбутні кроки, і це нагадує Київ 1944 року: йшла війна, а в Києві вже проводили архітектурний конкурс на відбудову вулиці Хрещатик — унікального містобудівного утворення. Так і зараз: попри всі виклики українські архітектори працюють.

З професійним святом вас, шановні колеги.

Зі святом Архітектури, шановні українці!


Ганна Бондар