Діяльність Комітету

23 грудня 2021, 09:30

Комітет звернувся до Національної комісії зі стандартів державної мови щодо поточного стану складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою та відхилив законопроект «Про державну службу» щодо оптимізації обсягу інформації, необхідної для участі у конкурсі на посаду державної служби» (реєстр. № 5773)

   Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні 15 грудня 2021 року проект Закону України про внесення змін до статті 25 Закону України «Про державну службу» щодо оптимізації обсягу інформації, необхідної для участі у конкурсі на посаду державної служби» (реєстр. № 5773).

За наслідками розгляду, взявши до уваги висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Національної комісії зі стандартів державної мови, Уповноваженого із захисту державної мови, Комітет рекомендував Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України відхилити зазначений проект Закону.

Крім того, під час засідання було перенесено розгляд проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впорядкування інформації необхідної для відбору та призначення на посаду державної служби» (реєстр. № 6090). Під час обговорення народні депутати України – члени Комітету звернули увагу, що необхідність розроблення цього законопроекту обґрунтовується у пояснювальній записці тим, що «на теперішній час виникли великі труднощі з проходженням іспиту на визначення рівня володіння державною мовою, оскільки кандидати на посади державної служби тривалий проміжок часу чекають своєї електронної черги для складання іспиту, вимушені шукати вільні місця для складання іспиту по всій країні, одночасно витрачаючи власні грошові кошти щоб дістатися до інших міст».

Відтак, для прийняття виваженого рішення щодо даного питання Комітет звернувся до Національної комісії зі стандартів державної мови з проханням поінформувати Комітет до 19 січня 2022 року про поточний стан складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою, в тому числі щодо кількості осіб, які очікують його складання.