21 жовтня 2021, 15:00

Комітет рекомендує Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України про місто Київ - столицю України (реєстр. № 2143-3)

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повторно розглянув у другому читанні на засіданні 20 жовтня 2021 року проект Закону України про місто Київ – столицю України (реєстр. № 2143-3).

При підготовці законопроекту до другого читання Комітетом враховані зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та пропозиції Ради Європи, з метою відновлення в місті Києві повноцінного місцевого самоврядування.

Положеннями законопроекту передбачено:

- чітке розмежування повноважень Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації;

- Київська міська та районні в місті Києві ради мають власні виконавчі органи, які утворюються відповідно Київською міською радою та районними в місті Києві радами;

- виконавчий комітет Київської міської ради очолює Київський міський голова, виконавчі комітети районних у місті Києві рад очолюють голови відповідних рад;

- особливістю здійснення державної виконавчої влади у місті Києві є здійснення Київською міською державною адміністрацією повноважень із забезпечення законності в діяльності Київської міської та районних у місті Києві рад, їхніх виконавчих органів, Київського міського голови, забезпечення реалізації державних програм та прийняття рішень щодо об’єктів загальнодержавного значення та/або державної форми власності на території міста Києва, а також здійснення повноважень із забезпечення координації та законності в діяльності відповідних територіальних органів центральних органів виконавчої влади на території міста Києва, визначених Законом України «Про місцеві державні адміністрації»;

- перелік та межі районів у місті Києві встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням Київської міської ради з врахуванням пропозицій відповідних районних у місті Києві рад та результатів громадського обговорення;

- бюджет міста Києва складається з міського бюджету міста Києва та бюджетів районів у місті Києві, Київська міська рада здійснює розмежування видатків між міським бюджетом та бюджетами районів у місті на основі принципу субсидіарності.

За наслідками розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в другому читанні проекту Закону України про містоКиїв – столицю України (реєстр. № 2143-3), прийняти його в другому читанні та в цілому.

Також Комітет запропонував рекомендувати Верховній Раді України відповідно до статті 1191 Регламенту Верховної Ради України застосувати особливу процедуру розгляду даного законопроекту в другому читанні.