21 жовтня 2021, 10:00

Парламентом України за наслідками розгляду у першому читанні прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (реєстр. № 5241)

   Верховною Радою України 19 жовтня 2021 року прийнято у першому читанні за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (реєстр. № 5241 від 12.03.2021), поданий поданий народними депутатами України Р.Лозинським, А.Загоруйко, С.Міньком, Д.Гуріним, М.Дирдіним, О.Шуляк, В.Безгіним, А.Клочком та іншими народними депутатами України.

Законопроектом пропонується внести окремі зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Виборчого кодексу України задля вдосконалення порядку дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови, що, за визначенням суб’єктів права законодавчої ініціативи, спростить процес призначення позачергових виборів у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких зауважень і пропозицій наполовину, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.