Голова Комітету А.Клочко відзначив, що вже 25 жовтня можна буде побачити черговий важливий результат реформи: проведення місцевих виборів та формування органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Ці новосформовані органи місцевого самоврядування, завдяки реформі децентралізації, в близькій перспективі отримають суттєво посилені повноваження та додаткові фінансові ресурси, що дозволить зробити ще один крок на шляху до повноцінної імплементації положень Європейської хартії місцевого самоврядування.
Голова підкомітету з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення Д.Гурін нагадав, що протягом цього року в регіонах проходили публічні консультації з напрацювання змін до Конституції в частині децентралізації. На основі цих консультацій Конституційна комісія підготує текст змін, який буде публічно презентований органам місцевого самоврядування. Після цього має відбутися парламентський діалог, щоб знайти консенсус у Верховній Раді України з усіх спірних питань ще до моменту реєстрації відповідного законопроекту у Парламенті.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою В.Безгін звернув увагу на те, що Комітет спільно з Міністерством розвитку громад та територій України почали працювати над моніторингом спроможності громад, який дозволить відстежувати, як громади працюють в нових умовах і якої допомоги від держави потребують.
Міністр розвитку громад та територій України О.Чернишов зазначив, що успішне завершення реформи децентралізації в 2021 році можливе лише завдяки плідній співпраці між Урядом, Парламентом, представниками місцевого самоврядування та міжнародними партнерами.
Зі слів Заступника Міністра розвитку громад та територій України В.Негоди одним із першочергових завдань є якомога швидше прийняття законопроекту 3651-д, який забезпечить безперервність реалізації завдань і повноважень державної та місцевої влади у нових громадах і районах. Також В.Негода зазначив, що на наступний рік Міністерство передбачає два сценарії розвитку реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади: зі змінами до Конституції і без них.
Представники міжнародних спільнот відзначили позитивні зміни, які були досягнуті завдяки реформі децентралізації та запевнили у своїй готовності і надалі підтримувати всі процеси формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.