19 жовтня 2020 року на засіданні Секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток» народні депутати України – члени Комітету спільно із представниками Міністерства розвитку громад та територій України та міжнародними партнерами обговорили основні шляхи успішного завершення реформи децентралізації.

Голова Комітету А.Клочко відзначив, що вже 25 жовтня можна буде побачити черговий важливий результат реформи: проведення місцевих виборів та формування органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Ці новосформовані органи місцевого самоврядування, завдяки реформі децентралізації, в близькій перспективі отримають суттєво посилені повноваження та додаткові фінансові ресурси, що дозволить зробити ще один крок на шляху до повноцінної імплементації положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Голова підкомітету з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення Д.Гурін нагадав, що протягом цього року в регіонах проходили публічні консультації з напрацювання змін до Конституції в частині децентралізації. На основі цих консультацій Конституційна комісія підготує текст змін, який буде публічно презентований органам місцевого самоврядування. Після цього має відбутися парламентський діалог, щоб знайти консенсус у Верховній Раді України з усіх спірних питань ще до моменту реєстрації відповідного законопроекту у Парламенті.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою В.Безгін звернув увагу на те, що Комітет спільно з Міністерством розвитку громад та територій України почали працювати над моніторингом спроможності громад, який дозволить відстежувати, як громади працюють в нових умовах і якої допомоги від держави потребують.

Міністр розвитку громад та територій України О.Чернишов  зазначив, що успішне завершення реформи децентралізації в 2021 році можливе лише завдяки плідній співпраці між Урядом, Парламентом, представниками місцевого самоврядування та міжнародними партнерами.

Зі слів Заступника Міністра розвитку громад та територій України В.Негоди одним із першочергових завдань є якомога швидше прийняття законопроекту 3651-д, який забезпечить безперервність реалізації завдань і повноважень державної та місцевої влади у нових громадах і районах. Також В.Негода зазначив, що на наступний рік Міністерство передбачає два сценарії розвитку реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади: зі змінами до Конституції і без них.

Представники міжнародних спільнот відзначили позитивні зміни, які були досягнуті завдяки реформі децентралізації та запевнили у своїй готовності  і надалі підтримувати всі процеси формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 листопада 2024 11:36
13 листопада 2024 12:49
22 жовтня 2024 13:07
21 жовтня 2024 17:10
21 жовтня 2024 14:01
20 жовтня 2024 16:16
18 жовтня 2024 12:50
18 жовтня 2024 10:00
17 жовтня 2024 16:52
17 жовтня 2024 12:18