ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітет
з питань державного будівництва та місцевого самоврядування
Протокол засідання № 92/7
19 травня 2010 року 15 год. 00 хв.
м. Київ,
вул. Садова, 3а, к. 416
Перший заступник Голови Комітету Боднар О.Б.
Секретар Комітету Гордієнко С.В.
Присутні: члени Комітету: Сінченко В.М., Павленко В.В., Подгорний С.П., Трайдук М.Ф., Горбатюк А.О., Демчишен В.В., Єгоров О.М., Касянюк О.Р., Надоша О.В.
Відсутні: Омельченко О.О., Ключковський Ю.Б., Черноморов О.М., Петренко В.М., Матвієнко А.С.
Відповідальні працівники секретаріату Комітету: Завідувач секретаріату Комітету Малюга А.В., заступник Завідувача секретаріату Комітету Данилюк О.А., головні консультанти секретаріату Комітету: Бережницький Я.В., Дмитрук Л.В., Корнієнко Т.М., Рибак О.Ф., Шкуріна Л.Б.
Запрошені:
Картушинська Н.М. – радник Віце-прем’єр-міністра України В.М.Тихонова;
Федоренко В.Л. – Директор Департаменту конституційного та адміністративного права Міністерства юстиції України;
Татіщева В.А. – тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління теплоенергетики Міністерства з питань житлово-комунального господарства України;
Крамаренко О.О. – начальник відділу фінансів у житлово-комунальній сфері Міністерства фінансів України;
Гапотченко В.І. – заступник Керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4276, н.д. Г.Москаль).
2. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4278, н.д. Г.Москаль).
3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розвитку підприємництва (реєстр. №6233, н.д. Н.Королевська).
4. Про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстр. №6264, н.д. В.Яворівський).
5. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо об'єднання політичних партій) (реєстр. №2002-1, повторне перше читання).
6. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності (реєстр. №6024, н.д. Г.Смітюх).
7. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. №4243, н.д. В.Даниленко).
8. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування взаємовідносин у сфері теплопостачання) (реєстр. №2505, н.д. З.Шкутяк, В.Олійник, Є.Шаго, С.Пашинський).
9. Про внесення змін до Рішення Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17.01.2008 р. «Про створення підкомітетів Комітету, затвердження складу та предметів їх відання».
10. Про питання відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України.
***
СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника Голови Комітету О.Боднар про зміни у складі Комітету та про проект порядку денного засідання Комітету.
Перший заступник Голови Комітету зазначила, що відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13 травня 2010 року № 2177-VI «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», членами Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування обрано народних депутатів України Демчишена Василя Васильовича, Єгорова Олександра Миколайовича, Касянюка Олександра Ростиславовича, які присутні на засіданні Комітету. Вона повідомила, що новообрані народні депутати України визначитися з підкомітетами, в яких вони мають намір працювати, подавши відповідні заяви на розгляд Комітету.
О.Боднар ознайомила членів Комітету з проектом порядку денного засідання Комітету та запропонувала визначитися із зауваженнями та пропозиціями щодо нього.
В.Сінченко запропонував розглянути четвертим за черговістю питання про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. №4243, н.д. В.Даниленко), змінивши у зв’язку із цим черговість розгляду інших питань порядку денного.
Пропозицію підтримано.
Перший заступник Голови Комітету О.Боднар ознайомила членів Комітету з оновленим проектом порядку денного засідання Комітету та запропонувала визначитися шляхом голосування щодо його прийняття за основу та в цілому в такій послідовності питань:
1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4276, н.д. Г.Москаль).
2. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4278, н.д. Г.Москаль).
3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розвитку підприємництва (реєстр. №6233, н.д. Н.Королевська).
4. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. №4243, н.д. В.Даниленко).
5. Про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстр. №6264, н.д. В.Яворівський).
6. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо об'єднання політичних партій) (реєстр. №2002-1, повторне перше читання).
7. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності (реєстр. №6024, н.д. Г.Смітюх).
8. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування взаємовідносин у сфері теплопостачання) (реєстр. №2505, н.д. З.Шкутяк, В.Олійник, Є.Шаго, С.Пашинський).
9. Про внесення змін до Рішення Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17.01.2008 р. «Про створення підкомітетів Комітету, затвердження складу та предметів їх відання».
10. Про питання відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України.
УХВАЛИЛИ:
1.Затвердити порядок денний засідання Комітету за основу та в цілому.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – одноголосно.
Рішення прийнято.
1.
СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника голови Комітету О.Боднар про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4276, н.д. Г.Москаль).
Доповідач зазначила, що законопроект реєстр. №4276 внесено народним депутатом України Г.Москалем 16.09.2009 р. на заміну раніше поданого. При цьому автор врахував окремі зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та парламентських комітетів. Однак багато положень законопроекту продовжують викликати певні застереження:
– законодавче закріплення вимоги про здійснення державними службовцями, посади яких віднесено до першої-другої категорії посад, усіх видатків та платежів, що перевищують розмір мінімальної заробітної плати, з єдиного банківського рахунку, з одного боку, призведе до невиправданих обмежень можливості розпоряджатися заробленими коштами, з іншого - не містить механізму здійснення контролю за доходами та видатками зазначених осіб;
– доповнення статті 12 не є предметом правового регулювання даної статті та має суто декларативний характер, позбавлений будь-якої юридичної визначеності, отже може тлумачитись довільно;
– чинне законодавство не передбачає декларування витрат державних службовців, зважаючи на що норма, яка міститься у запропонованій новій частині третій статті 13 не узгоджується з приписом частини першої цієї ж статті;
– новий пункт 8 статті 30 виписаний юридично некоректно, а запропонована санкція є неадекватною характеру правопорушення.
О.Боднар звернула увагу присутніх, що Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією пропонує відхилити даний законопроект, а Комітет з питань правової політики вважає, що його положення не узгоджується з нормами Конституції України (статті 19, 22, 32). Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України також висловилося щодо доцільності відхилення цього законопроекту за результатами розгляду у першому читанні.
Перший заступник Голови Комітету повідомила, що на засіданні підкомітету з питань органів виконавчої влади було підтримано проект висновку Комітету, згідно з яким Верховній Раді України рекомендується законопроект з реєстр. №4276 відхилити.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України, затвердженому Законом України від 10.02.2010 р. № 1861VІ, відхилити проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (реєстр. № 4276 від 16.09.2009 р.), внесений народним депутатом України Г.Москалем.
2. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України, Першого заступника Голови Комітету О.Боднар.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 9 народних депутати України, “Проти” – 2 народних депутати України (В.Павленко, С.Подгорний).
Рішення прийнято.
2.
СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника голови Комітету О.Боднар про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4278, н.д. Г.Москаль).
Доповідач зазначила, що законопроект реєстр. №4278, як і законопроект реєстр. №4276, внесено народним депутатом України Г.Москалем 16.09.2009 р. на заміну раніше поданого. При цьому автор врахував окремі зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та парламентських комітетів. Однак положення законопроекту продовжують викликати застереження, фактично ідентичні до аналогічного за спрямованістю законопроекту реєстр. №4276:
– законодавче закріплення вимоги про здійснення посадовими особами місцевого самоврядування, посади яких віднесено до першої-другої категорії посад, усіх видатків та платежів, що перевищують розмір мінімальної заробітної плати, з єдиного банківського рахунку, з одного боку, призведе до невиправданих обмежень можливості розпоряджатися заробленими коштами, з іншого - не містить механізму здійснення контролю за доходами та видатками зазначених осіб;
– доповнення статті 12 не є предметом правового регулювання даної статті та має суто декларативний характер, позбавлений будь-якої юридичної визначеності, отже може тлумачитись довільно;
– чинне законодавство не передбачає декларування витрат посадових осіб місцевого самоврядування, зважаючи на що норма, яка міститься у запропонованій новій частині третій статті 13, не узгоджується з приписом частини першої цієї ж статті;
– нова частина статті 20 виписана юридично некоректно, а запропонована у ній санкція є неадекватною характеру правопорушення та стосується дострокового припинення повноважень виборних посадових осіб, що регламентується законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», у яких така підстава не передбачена.
О.Боднар звернула увагу присутніх, що Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією пропонує відхилити даний законопроект, а Комітет з питань правової політики вважає, що його положення не узгоджується з нормами Конституції України (стаття 22). Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України також висловилося щодо доцільності відхилення цього законопроекту за результатами розгляду у першому читанні.
Перший заступник Голови Комітету повідомила, що на засіданні підкомітету з питань органів виконавчої влади було підтримано проект висновку Комітету, згідно з яким Верховній Раді України рекомендується законопроект з реєстр. №4276 відхилити.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України, затвердженому Законом України від 10.02.2010 р. № 1861VІ, відхилити проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (реєстр. № 4278 від 16.09.2009 р.), внесений народним депутатом України Г.Москалем.
2. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України, голову підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Трайдука.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – одноголосно.
Рішення прийнято
3.
СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Трайдука про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розвитку підприємництва (реєстр. №6233, н.д. Н.Королевська).
Доповідач ознайомив присутніх з основними положеннями законопроекту реєстр. №6233, відповідно до яких пропонується внесення змін до статей 18, 30, 42 та 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” і які, за визначенням автора, спрямовані на захист суб’єктів підприємницької діяльності, сприяння розвитку підприємницької діяльності на місцевому рівні шляхом розширення (конкретизації) окремих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та повноважень сільського, селищного, міського голови.
Голова підкомітету звернув увагу членів Комітету на зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, яке у своєму висновку від 22.04.2010 р. відзначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
М.Трайдук повідомив, що позиція підкомітету з питань місцевого самоврядування співпадає з точкою зору експертів, зазначивши, що запропоновані зміни певним чином порушують організаційно-правову самостійність органів місцевого самоврядування, невиправдано ускладнять роботу органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо розвитку підприємництва (реєстр. № 6233) повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України – голові підкомітету з питань місцевого самоврядування Трайдуку М.Ф.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – 7 народних депутатів України, “Проти” – 4 народних депутати України (О.Боднар, С.Подгорний, В.Павленко, М.Трайдук).
Рішення прийнято.
4.
СЛУХАЛИ: Інформацію голови підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Трайдука про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. №4243, н.д. В.Даниленко).
Доповідач ознайомив присутніх з основними положеннями законопроекту реєстр. №4243, відповідно до якого, за визначенням суб’єкта права законодавчої ініціативи, встановлюється особливий законодавчий захист неповнолітніх осіб від можливих посягань на їх життя, фізичний, духовний та моральний розвиток. Зокрема, передбачено адміністративну відповідальність керівників окремих розважальних закладів за допуск неповнолітніх осіб в комп’ютерні клуби, на дискотеку та відеотеку, в нічні клуби, а також в інші подібні розважальні та гральні заклади, перебування в яких може зашкодити їх фізичному здоров’ю, духовному та морально-етичному розвитку з двадцять другої до шостої години. Загалом даним законопроектом пропонується внести зміни до статей 180, 184, 221, Глави 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статей 5, 12 Закону України “Про охорону дитинства”.
М.Трайдук підкреслив, що мета законопроекту видається цілком прийнятною і суспільно необхідною, однак її реалізація у нормативному матеріалі викликає багато питань. Зокрема можна вказати на невиправдане вживання оціночної термінології, нечіткість механізмів застосування приписів, ймовірність використання окремих положень для дискредитації керівників розважальних закладів тощо.
З огляду на зазначене та враховуючи висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України від 07.04.2010 р., підкомітет з питань органів місцевого самоврядування підготував проект висновку Комітету, відповідно до якого законопроект реєстр. №4243 пропонується повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Вважати за доцільне запропонувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, визначеного головним з опрацювання законопроекту, внести пропозицію Верховній Раді України – проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. № 4243) повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
2. Висновок Комітету направити до Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 8 народних депутатів України, «Проти» – 2 народних депутати України, Не брав участі в голосуванні - 1 народний депутат України (С.Гордієнко).
Рішення прийнято.
5.
СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету С.Гордієнка про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України «Про державні нагороди України» (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстр. №6264, н.д. В.Яворівський).
Доповідач зазначив, що законопроектом реєстр. №6264 пропонується уточнити порядок присвоєння почесних звань України. Зокрема, передбачається доповнити частину другу статті 10 чинного Закону України “Про державні нагороди України” словосполученням “сприяють підтримці та підвищенню іміджу України на міжнародному та світовому рівнях”, а також виключити із відповідних положень цієї статті словосполучення “як правило”, в результаті чого почесні звання будуть присвоюватися особам за умови наявності у них не менше десяти років трудового стажу у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери та не менше десятирічного строку між присвоєнням окремих почесних звань.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, висловивши у своєму висновку ряд зауважень до законопроекту, пропонує відхилити його за результатами розгляду в першому читанні.
С.Гордієнко відмітив, що застосування норм законопроекту реєстр. №6264 фактично унеможливить присвоєння почесних звань у багатьох сферах суспільної діяльності, не пов’язаних безпосередньо з відносинами міжнародного характеру, але не менш важливих і значимих для держави. Він запропонував проект висновку Комітету із зазначеного питання, відповідно до якого Верховній Раді України рекомендується відхилити вищевказаний законопроект.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстр. № 6264), поданий народним депутатом України В.Яворівським, за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.
2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, голові підкомітету з питань державного будівництва С.Гордієнку.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – 7 народних депутатів України, “Проти” – 4 народних депутати України (О.Боднар, С.Подгорний, В.Павленко, М.Трайдук).
Рішення прийнято.
6.
СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян С.Подгорного про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо об'єднання політичних партій) (реєстр. №2002-1, повторне перше читання).
Доповідач нагадав присутнім, що відповідно до Постанови Верховної Ради України від 02 березня 2010 року № 1927-VI законопроект з реєстр. №2002-1, було направлено до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування для підготовки до повторного першого читання. На сьогодні роботу з його доопрацювання завершено. Враховано окремі пропозиції народного депутата України Ю.Кармазіна, Міністерства юстиції України, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.
Голова підкомітету запропонував проект висновку Комітету з цього питання, відповідно до якого Верховній Раді України рекомендується законопроект реєстр. №2002-1 прийняти за основу.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України, В.Федоренко.
В.Федоренко поінформував присутніх, що практично всі зауваження Міністерства юстиції України при доопрацюванні законопроекту реєстр. №2002-1 враховано і відображено в тексті підготовленого Комітетом документу.
УХВАЛИЛИ:
1.Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про політичні партії в Україні” (щодо об’єднання політичних партій) (реєстр. №2002-1), підготовлений Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування у новій редакції, за наслідками розгляду в повторному першому читанні прийняти за основу.
2.Доручити виступити з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України – голові підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян Подгорному С.П.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 10 народних депутатів України, «Проти» – 1 народний депутат України (С.Гордієнко)
Рішення прийнято.
7.
СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету С.Гордієнка про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності (реєстр. №6024, н.д. Г.Смітюх).
Доповідач зазначив, що законопроектом реєстр. №6024 пропонується законодавчо вдосконалити механізм державного стимулювання благодійництва в Україні, доповнивши статтю 10 Закону України “Про державні нагороди України” положеннями щодо таких нових звань як “Почесний благодійник України” та “Почесний меценат України”.
С.Гордієнко акцентував увагу на окремих зауваженнях Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України до законопроекту, з якими можна було б погодитися. Зокрема, йдеться про недоцільність запровадження звання «Почесний меценат України», оскільки меценатство є однією із специфічних форм благодійництва як вказано у статті 1 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації».
Секретар Комітету ознайомив членів Комітету з проектом висновку Комітету, підготовленого підкомітетом з питань державного будівництва, відповідно до якого законопроект реєстр. №6024 пропонується відхилити.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
УХВАЛИЛИ:
1. Вважати за доцільне запропонувати Комітету з питань культури і духовності, визначеного головним з опрацювання законопроекту, внести пропозицію Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності (реєстр. № 6024), поданий народним депутатом України Г.Смітюхом, при розгляді в першому читанні відхилити.
2. Направити цей висновок до Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – 7 народних депутатів України, “Проти” – 4 народних депутати України (О.Боднар, С.Подгорний, В.Павленко, М.Трайдук).
Рішення прийнято.
8.
СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань місцевих бюджетів та комунальної власності В.Павленка про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування взаємовідносин у сфері теплопостачання) (реєстр. №2505, н.д. З.Шкутяк, В.Олійник, Є.Шаго, С.Пашинський).
Доповідач зазначив, що внесення законопроекту з реєстр. №2505 обумовлено, на думку авторів, необхідністю сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії та житлово-комунальних послуг з централізованого опалення і постачання гарячої і холодної води. Безпосередньо зміни стосуються законів України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні». Передбачається надання статусу юридичних осіб обласним представництвам Національної комісії регулювання електроенергетики та наділення їх повноваженнями, серед іншого, щодо ліцензування комунальних послуг з централізованого опалення та централізованого постачання холодної та гарячої води, встановлення цін/тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення та централізованого постачання холодної та гарячої води. Також законодавча ініціатива торкається предмету відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі бюджету, фінансів і цін. З нього вилучаються власні (самоврядні) повноваження зі встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати комунальних послуг з централізованого опалення та централізованого постачання холодної та гарячої води, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади.
С.Павленко ознайомив членів Комітету з висновком Головного науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України до законопроекту, в якому висловлюється низка зауважень та міститься узагальнена пропозиція щодо доцільності відправлення його на повторне перше читання.
Голова підкомітету запропонував проект висновку Комітету з цього питання, в якому йдеться про необхідність доопрацювання законопроекту реєстр. №2505.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України, В.Татіщева, О.Крамаренко.
Представники центральних органів виконавчої влади висловилися проти змін, які пропонуються суб’єктами права законодавчої ініціативи в законопроекті реєстр. №2505 та поінформували, що на сьогодні профільним міністерством підготовлено масштабний законопроект, який має більш повно і комплексно врегулювати правовідносини у сфері теплопостачання та надання інших житлово-комунальних послуг.
Народний депутат О.Надоша вніс пропозицію щодо відхилення законопроекту реєстр. №2505.
Перший заступник Голови Комітету О.Боднар поставила на голосування пропозицію щодо повернення законопроекту реєстр. №2505 суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» – 4 народних депутати України, «Проти» – 7 народних депутатів України (А.Горбатюк, С.Гордієнко, В.Демчишен, О.Єгоров, О.Касянюк, О.Надоша, В.Сінченко).
Рішення не прийнято
Перший заступник Голови Комітету О.Боднар поставила на голосування пропозицію щодо відхилення законопроекту реєстр. №2505.
УХВАЛИЛИ:
1. Вважати за доцільне запропонувати Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування взаємовідносин у сфері теплопостачання) (реєстр. №2505 від 16.05.2008 р.), поданий народними депутатами України З.Шкутяком, В.Олійником, Є.Шаго, С.Пашинським за наслідками розгляду у першому читанні відхилити.
2. Направити цей висновок до Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, визначеного головним з підготовки і опрацювання зазначеного законопроекту.
ГОЛОСУВАЛИ: “За” – 7 народних депутатів України, “Проти” – 4 народних депутати України (О.Боднар, С.Подгорний, В.Павленко, М.Трайдук).
Рішення прийнято.
9.
СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету С.Гордієнка про внесення змін до Рішення Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17.01.2008 р. «Про створення підкомітетів Комітету, затвердження складу та предметів їх відання».
Доповідач нагадав присутнім, що відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13 травня 2010 року № 2177-VI «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», членами Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування обрано народних депутатів України Демчишена Василя Васильовича, Єгорова Олександра Миколайовича, Касянюка Олександра Ростиславовича, які присутні на засіданні Комітету.
Секретар Комітету зазначив, що новообрані народні депутати України подали на розгляд Комітету заяви, де вказали підкомітети, в яких вони мають намір працювати, та оголосив проект рішення Комітету з цього питання.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
Заступник Голови Комітету В.Сінченко як координатор роботи підкомітету з питань державного будівництва, запропонував також визначитися з посадою голови даного підкомітету, котра впродовж тривалого часу є вакантною і запропонував для обрання на цю посаду кандидатуру народного депутата України В.Демчишена.
Перший заступник Голови Комітету О.Боднар поставила на голосування пропозицію щодо складу підкомітетів.
ВИРІШИЛИ:
1. Включити до складу відповідних підкомітетів Комітету, затверджених Рішенням Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17.01.2008 року «Про створення підкомітетів Комітету, затвердження складу та предметів їх відання» (зі змінами), народних депутатів України:
– підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян:
Горбатюка А.О.
Єгорова О.М.
Касянюка О.Р.
Демчишена В.В.
– підкомітету з питань державного будівництва:
Горбатюка А.О.
Єгорова О.М.
Касянюка О.Р.
Надошу О.В.
Демчишена В.В.
– підкомітету з питань місцевого самоврядування:
Горбатюка А.О.
Єгорова О.М.
Демчишена В.В.
– підкомітету з питань органів виконавчої влади:
Горбатюка А.О.
Єгорова О.М.
Демчишена В.В.
– підкомітету з питань місцевих бюджетів та комунальної власності:
Горбатюка А.О.
Єгорова О.М.
Демчишена В.В.
2. Контроль за виконанням Рішення покласти на секретаря Комітету Гордієнка С.В.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» – одноголосно.
Рішення прийнято.
***
Перший заступник Голови Комітету О.Боднар поставила на голосування пропозицію щодо обрання голови підкомітету з питань державного будівництва.
ВИРІШИЛИ:
Обрати Демчишена Василя Васильовича - головою підкомітету з питань державного будівництва Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.
ГОЛОСУВАЛИ: «За» одноголосно.
Рішення прийнято.
10.
СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету С.Гордієнка про питання відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України.
Доповідач зазначив, що з метою належного відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України Президент України В.Янукович видав відповідний Указ, в якому передбачено доручення органам виконавчої влади на розробку низку заходів із відзначення вказаної дати.
Секретар Комітету наголосив на важливості місця і ролі Декларації про державний суверенітет України в історії держави, її значення для майбутнього країни.
З огляду на безумовний політичний характер цього акту, видається доцільним опрацювання заходів парламентського рівня щодо відзначення 20-ї річниці з дня її прийняття здійснити за поданням депутатських фракцій у Верховній Раді України. Про таку пропозицію Комітету необхідно поінформувати Голову Верховної Ради України В.Литвина.
В обговоренні питання взяли участь: присутні народні депутати України.
Пропозицію підтримано одноголосно.
Перший Заступник
Голови Комітету О.БОДНАР
Секретар Комітету С.ГОРДІЄНКО
ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО,
ЯКІ РОЗГЛЯНУЛИ НА ЗАСІДАННІ КОМІТЕТУ
19.05.2010 року
1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4276, н.д. Г.Москаль).
2. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" щодо посилення протидії корупції (реєстр. №4278, н.д. Г.Москаль).
3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розвитку підприємництва (реєстр. №6233, н.д. Н.Королевська).
4. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони дитинства) (реєстр. №4243, н.д. В.Даниленко).
5. Про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстр. №6264, н.д. В.Яворівський).
6. Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо об'єднання політичних партій) (реєстр. №2002-1, повторне перше читання).
7. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності (реєстр. №6024, н.д. Г.Смітюх).
8. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування взаємовідносин у сфері теплопостачання) (реєстр. №2505, н.д. З.Шкутяк, В.Олійник, Є.Шаго, С.Пашинський).
9. Про внесення змін до Рішення Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17.01.2008 р. «Про створення підкомітетів Комітету, затвердження складу та предметів їх відання».
10. Про питання відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України.