Засідання круглого столу на тему: «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку» (30 квітня 2024 року, м.Житомир)

Опубліковано 09 травня 2024, о 15:57
 Комітет 30 квітня 2024 року в м. Житомир провів круглий стіл «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку».

Предметом дискусії під час круглого столу на прикладі територіальних громад Житомирської, Волинської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької областей стали питання сучасного стану та пріоритетних напрямків для посилення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування.


На заході було представлено та обговорено ключові положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», прийнятого Верховною Радою України 22 лютого 2024 року, серед яких:

 - відеофіксація пленарних засідань ради та засідань постійних комісій ради;

- трансляція пленарних засідань ради та засідань постійних комісій ради (після завершення воєнного стану) в мережі Інтернет у режимі реального часу;

- оприлюднення відеозаписів засідань в частині, що транслювалась на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб (Facebook, YouTube тощо);

- збереження відеозаписів засідань з подальшим зберіганням запису не менше п’яти років;

- обов’язкове використання української мови під час сесій рад;

- публікація проектів порядку денного, висновків, рекомендацій та протоколів засідань постійних комісій рад, які містять результати поіменного голосування;

- оприлюднення на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування публічної інформації про об’єкти власності, регулярне оновлення такої інформації, в тому числі за результатними інвентаризації.

Окрему увагу під час заходу було приділено питанням важливості забезпечення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування для посилення рівня довіри громадян до рішень місцевої влади, а також щодо значення нових стандартів прозорості для реформи децентралізації.

Участь у круглому столі взяли Перший Заступник Голови Верховної Ради України О.Корнієнко, народні депутати України –  члени Комітету В.Безгін, Р.Лозинський, О.Аліксійчук, Д.Микиша, О.Дунда, представники інших парламентських комітетів, а також  представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування Житомирської, Волинської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької областей, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експертного середовища.

Захід відбувся за підтримки та сприяння Програми «U-LEAD з Європою».


 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку