Засідання круглого столу на тему: «Голосування українських громадян в умовах викликів масштабної міграції» (24 жовтня 2023 року)

Опубліковано 01 листопада 2023, о 12:55


Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 24 жовтня 2023 року провів круглий стіл на тему: «Голосування українських громадян в умовах викликів масштабної міграції».

Предметом дискусії стали виклики участі громадян у політичному житті, зумовлені наслідками повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, зокрема масштабну міграцію. Насамперед, це стосувалося забезпечення виборчих прав переміщених всередині та поза межами країни українських громадян, а також військовослужбовців, які безпосередньо відстоюють демократичні цінності.

Під час заходу учасники обговорили:

- умови та механізми для їх широкої залученості до виборчого процесу, у тому числі, йшлося про процедури зміни виборчої адреси та тимчасової зміни місця голосування;

- запровадження «активної» реєстрації виборців та інструментів «розширеного» голосування;

- взаємодію органів адміністрування виборів з іншими органами влади.

Окрема панельна дискусія була присвячена викликам протидії виборчим правопорушенням у закордонному виборчому окрузі. В рамках цієї частини учасникам представили дослідження «Взаємодія правоохоронних органів України та Республіки Польща для запобігання та протидії порушенням виборчих прав громадян України у Польщі».

У круглому столі взяли участь народних депутатів України, представників органів влади, вітчизняних, міжнародних організацій та інституцій, науковців та експертів.

Захід відбувся у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» і Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні та за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.


Повернутись до списку публікацій

Версія для друку