Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
18 квітня 2023, 15:00

Засідання круглого столу «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період» (18 квітня 2023 року)

Під час заходу українською стороною було підписано Спільну декларацію за підсумками проведеного у штаб квартирі Ради Європи в листопаді 2022 року багатостороннього діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях уперед у повоєнний період». Вказаний документ підписано для організації завершального етапу реформи децентралізації влади в Україні та удосконалення українського законодавства на засадах Європейської хартії місцевого самоврядування. З цією метою розроблено Дорожню карту (План заходів з реалізації домовленостей, досягнутих в рамках діалогу високого рівня), який деталізує в нинішніх умовах послідовність заходів, які необхідно здійснити в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі.

Також було презентовано висновок Центру експертизи доброго врядування Департаменту демократії і врядування Генерального директорату з питань демократії та людської гідності Ради Європи щодо Дорожньої карти та обговорено реалізацію окремих її пунктів.

Предметом  обговорення під час круглого столу було питання  удосконалення законодавства про місцеві державні адміністрації (створення місцевих державних адміністрацій префектурного типу), положень проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» (реєстр. 4298).

Участь у заході взяли Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, народні депутати України – члени Комітету Олена Шуляк, Віталій Безгін, Аліна Загоруйко, Лариса Білозір, Андрій Клочко, Тетяна Плачкова, Максим Саврасов, інші народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх всеукраїнських асоціацій, громадських організацій, експертного середовища, Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України і Ради Європи.

Засідання круглого столу організовано Радою Європи у рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».
Відеозапис заходу можна переглянути за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=unNyqkCe-zo