Діяльність Комітету

16 травня 2011, 16:34

4669/П

Про прийняття проекту Постанови Верховної Ради України  про

прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до

статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

(щодо уточнення обсягу права голови ради на суміщення своєї діяльності)

з урахуванням пропозиції щодо надання права голові місцевої ради обиратись депутатом місцевої ради вищого рівня

(реєстр. № 4669/П від 08.09.2009)

 

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України розглянув проект Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо уточнення обсягу права голови ради на суміщення своєї діяльності) з урахуванням пропозиції щодо надання права голові місцевої ради обиратись депутатом місцевої ради вищого рівня (реєстр. № 4669/П від 08.09.2009), внесений народним депутатом  України Бондаренком В.Д.

Проектом Постанови пропонується доповнити текст проекту Закону України про внесення змін до статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо уточнення обсягу права голови ради на суміщення своєї діяльності) після слів: “... не може мати інший представницький мандат...” словами: “(крім у місцевій раді вищого рівня)”.

Комітет не погоджується з запропонованим доповненням, оскільки  слова “місцева рада вищого рівня” не відповідають букві і духу Конституції України,  якою не передбачено ієрархії – вищий чи нижчий рівень органів місцевого самоврядування.

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України у своєму висновку від 22.09.2009  має ряд зауважень до вказаної Постанови, яка внесена на реєстрацію з порушенням Регламенту Верховної Ради України.

Заслухавши інформацію з цього питання народного депутата України - голови підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Трайдука,  з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету та обговоривши питання, Комітет ухвалив: 

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо уточнення обсягу права голови ради на суміщення своєї діяльності) з урахуванням пропозиції щодо надання права голові місцевої ради обиратись депутатом місцевої ради вищого рівня  (реєстр. № 4669/П)  відхилити.

2. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України - голову підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Ф.Трайдука.