03 жовтня 2022, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Всесвітнім днем архітектури

У архітекторної спільноти сьогодні професійне свято – Всесвітній день архітектури.

Шановні архітектори! Вітаю вас із цим знаменним днем та щиро бажаю вам невичерпного натхнення, цікавих задумок, приголомшливих ідей у творчості, прекрасних миттєвостей у житті! Нехай ідеально поєднуються деталі та стилі, нехай гармонійно і захоплююче виглядає будь-яка задумана вами споруда чи проект! Нині, перед вами постав серйозний виклик. Адже формуючи план відбудови України, слід враховувати економічні, соціальні та культурні особливості усіх її куточків, а також досягнення сучасної світової урбаністики. Необхідно не просто відновити пошкоджене, а переосмислити свій життєвий простір. Проаналізувавши напрацювання інших країн, нові підходи до проектування міст та воєнний досвід, ми зможемо побудувати наші міста і села безпечними, функціональними, інклюзивними та привабливими.

Певен, що небайдужі архітектори з усього світу долучаться до відновлення зруйнованих війною українських громад, допоможуть відбудувати так, щоб наші міста стали сучасними, з європейською повагою до людини, енергонезалежними, доступними та безпечними, красивими та затишними. Нехай завдяки Вашій творчості та натхненній праці наші громади якнайшвидше відновлюються і відбудовуються! Мирного неба вам та світлих творчих горизонтів!

Відзначення Всесвітнього дня архітектури було започатковане Міжнародним союзом архітекторів. Цей союз був створений одразу після Другої світової війни. Його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств. На сьогодні Міжнародний союз налічує близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів.

Шляхи відновлення у повоєнний період після Другої світової війни були різними у різних країнах, пріоритети визначалися потребами та особливостями конкретних міст.

Голова Комітету 
Андрій КЛОЧКО

Корисні посилання: