07 жовтня 2021, 17:57

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив пропозиції до проекту Закону про Державний бюджет України на 2022 рік (реєстр. № 6000)

Зважаючи на звернення Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Асоціації об’єднаних територіальних громад, Всеукраїнської асоціації громад, Міністерства розвитку громад та територій України і Центральної виборчої комісії, Комітет направив відповідно до частини першої статті 156 Регламенту Верховної Ради України до Комітету з питань бюджету пропозиції до проекту Закону про Державний бюджет України на 2022 рік (реєстр. № 6000).

Так, з метою забезпечення у 2022 році необхідним фінансовим ресурсом місцевого самоврядування та заходів, що спрямовані на реалізацію реформ у сферах політик, за які відповідають зазначені державні органи, Комітетом пропонується:

1.       Передбачити фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік в обсязі не менше 174,0 млрд грн.

2.       Передбачити збільшення тарифу за надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, що встановлюються як капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта не менше ніж 1 020 грн без зменшення коригувальних коефіцієнтів та з урахуванням збільшення заробітної плати.

3.       Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2021-2022 років в обсязі 16,0 млрд грн.

4.       Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, в обсязі 37,0 млрд грн за період 2016–2021 років.

5.       Передбачити освітню субвенцію в розмірі не менше 146,0 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати.

6.       Передбачити субвенцію на відшкодування місцевим бюджетам коштів на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти в розмірі не менше 14,4 млрд грн.

7.       Передбачити субвенцію на реалізацію протипожежних заходів в закладах освіти (встановлення протипожежної сигналізації, обробки горищ, встановлення блискавкозахисту тощо) в обсязі 7,0 млрд грн.

8.       Передбачити субвенцію на організацію харчування в закладах середньої освіти в обсязі не менше 5,5 млрд грн для підтримки громад у процесі реалізації реформи шкільного харчування.

9.       Передбачити додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 20,0 млрд грн.

10.   Передбачити на виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальної допомоги особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, не менше 7,6 млрд грн.

11.   Передбачити 15,0 млрд грн на виплату ветеранам війни недоплаченої у 2020-2021 роках грошової допомоги до 5 травня.

12.   Передбачити 6 млрд грн субвенції на оплату гарантованих державою пільг (зокрема, пільг на проїзд та послуг зв’язку).

13.   Передбачити 2,2 млрд грн субвенції на погашення боргів за оплату органами місцевого самоврядування у 2015-2016 роках гарантованих державою пільг.

14.   Передбачити 1,7 млрд грн субвенції на забезпечення діяльності фахівців із соціальної роботи в територіальних громадах для організації надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи.

15.   Передбачити субвенцію на сплату енергопостачальним підприємствам штрафних санкцій по рішеннях суду, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії, в розмірі не менше 7,0 млрд грн.

16.   Передбачити субвенцію на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та облаштування центрів надання адміністративних послуг в обсязі 2,5 млрд грн.

17.   Передбачити субвенцію на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в територіальних громадах, в обсязі 800 млн грн.

18.   Передбачити обсяг субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, на рівні 100% обсягу відповідного збору.

19.   Списати 9,0 млрд грн заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками за 2009–2014 роки, що утворилась внаслідок неправильного планування державними органами видатків з делегованих повноважень.

20.   Передбачити безпосередньо у державному бюджеті розподіл між бюджетами територіальних громад коштів міжбюджетних трансфертів.

21.   Передбачити субвенцію на розвиток територіальних громад 9,0 млрд грн.

22.   Передбачити на реалізацію бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам» 500,0 млн грн.

23.   Передбачити кошти на фінансування заходів з реалізації Концепції розвитку сільських територій в сумі 550,0 млн грн.

24.   Передбачити субвенцію на боротьбу з COVID-19 для закладів загальної середньої освіти в обсязі 2,8 млрд грн.

25.   Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень, в обсязі 509,5 млн грн, виходячи із розрахунку коштів на забезпечення діяльності 8 штатних одиниць.

26.   Передбачити стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам в обсязі не менше 2,0 млрд грн для оперативного реагування на виникнення проблемних питань місцевих бюджетів.

27.   Передбачити субвенцію на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я в обсязі не менше 3,0 млрд грн у зв’язку зі зростанням соціальних стандартів.

28.   Передбачити збільшення видатків за бюджетною програмою 6731010 «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів» на 971,3 млн грн.

29.   Передбачити субвенцію на реформування закладів професійної технічної освіти, що передаються на обласний рівень.

30.   Для виконання програми Президента України у сфері регіонального розвитку до 2024 року та для реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року передбачити видатки за такими програмами:

- «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення інфраструктури індустріальних парків» у сумі 2,7 млрд грн;

- «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення інфраструктури безпеки життєдіяльності населення в територіальних громадах» (Центри безпеки) у сумі 1 млрд грн;

- «Забезпечення функціонування діяльності Національного контактного пункту Дунайської транснаціональної програми в Україні» у сумі 3,5 млн грн;

- «Реалізація Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» (КПКВК 2751570) у сумі 3,16 млрд грн.

31.   Передбачити фінансування на:

- житлову програму «Збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» з подальшим використанням на реалізацію Державної програми забезпечення молоді житлом (КПКВК 2751420) у сумі 5 млрд грн;

- програму підтримки пільгових категорій громадян, а саме внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об'єднаних сил (ООС) (КПКВК 2751490) «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об'єднаних сил (ООС) на придбання житла» у сумі – 5 млрд грн;

- житлову програму «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» (КПКВК 2751190) у сумі 545,3 млн грн;

- нову програму «Надання пільгового іпотечного житлового кредиту для будівництва (придбання) доступного житла» у сумі 545,3 млн грн;

 - нову програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» у сумі 413,7 млн грн;

- програму підтримки будівництва на селі (КПКВК 2751430) «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» у сумі 181,5 млн грн;

- впровадження в промислову експлуатацію та розвитку Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, супроводження програмного забезпечення, технічного і технологічного забезпечення системи у сумі 36,4 млн грн;

- фінансування ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у зв’язку із зупиненням збору такої інформації Державною службою статистики України, починаючи з 2015 року, у сумі 4,5 млн грн.

32. Збільшити обсяг видатків загального фонду за бюджетною програмою 2751010 «Керівництво та управління у сфері розвитку громад та територій» на 22,0 млн грн.

Корисні посилання: