Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань
Надрукувати Зменшити зону перегляду

Архів новин попередніх скликань

17 вересня 2015, 10:10

законопроект 2154а

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні повернути проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо особливостей відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії (реєстр. №2154а) суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

На засіданні вказувалось, що даний законопроект, за визначенням суб‘єкта права законодавчої ініціативи, розроблений з метою спрощення процедури відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії.

Голова підкомітету з питань місцевого самоврядування Ю.Бублик поінформував про позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, яке вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити. Доповідач також оголосив про позицію Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», яка у своєму висновку вказала, що не можна погодитись із запропонованим порядком відкликання депутата місцевої ради – за рішенням зборів (конференції) місцевого осередку політичної партії, а не шляхом голосування виборців, як це передбачено в чинній редакції Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». При цьому експерти зазначили, що Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» потребує суттєвого оновлення в контексті конституційної реформи та новацій законодавства про місцеве самоврядування та пропонують за результатами розгляду в першому читанні законопроект направити суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Члени Комітету зауважили, що на сьогодні порядок відкликання депутатів місцевих рад врегульовано пунктом 4 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 14 липня 2015 року № 595-VIII «Про місцеві вибори», яким і внесено зміни до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

На засіданні Комітету, яке відбулося 15 вересня 2015 року, прийнято рішення підтримати позицію Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» і рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо особливостей відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії (реєстр. №2154а), поданий народним депутатом України Капліним С.М., за наслідками розгляду у першому читанні повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.

Корисні посилання: