Головна > Текстові публікації > Архів новин попередніх скликань
Надрукувати Зменшити зону перегляду

Архів новин попередніх скликань

04 грудня 2015, 09:21

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (в частині затвердження Перспективних планів формування спроможних громад) (реєстр. № 3095) Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропонує за наслідками розгляду в першому читанні відхилити

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (в частині затвердження Перспективних планів формування спроможних громад) (реєстр. № 3095) Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропонує за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.

На засіданні Комітету було взято до уваги, що зазначений законопроект внесений з метою покращення якості формування Перспективних планів формування спроможних громад в рамках проведення адміністративно-територіальної реформи, усунення суб’єктивних факторів в цьому процесі. Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» шляхом викладення частини третьої статті 11 Закону в новій редакції та визначити, що перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної державної адміністрації затверджується Кабінетом Міністрів України.

Під час обговорення питання члени Комітету підтримали позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, яке у своєму висновку звернуло увагу на те, що проектом пропонується взагалі усунути органи місцевого самоврядування від схвалення перспективних планів. Народні депутати зазначили, що такі новели конфліктують з ратифікованою Верховною Радою України Європейською Хартією місцевого самоврядування, відповідно до якої у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином та зауважили, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

 

 

Корисні посилання: