07 червня 2011, 12:11

2544

Про проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів» (щодо мови)

(реєстр. № 2544 від 23.05.2008)

Комітет за дорученням Голови Верховної Ради України А.П. Яценюка розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів» (щодо мови) (реєстр. № 2544 від 23.05.2008), поданий народним депутатом України Ю.В. Гнаткевичем.

Проектом Закону пропонується внести окремі зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та встановити, що депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради та сільським, селищним, міським головою може бути обрано громадянина, який володіє державною мовою.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики вважає, що така законодавча пропозиція не відповідає Конституції України, оскільки суперечить конституційним принципам виборчого права.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету прийняв рішення, що проект Закону не впливає на дохідну та видаткову частини бюджету, а також на його виконання в поточному бюджетному періоді.

Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України висловило зауваження до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Заслухавши з цього питання інформацію народного депутата України Ю.В. Гнаткевича і голови підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян – народного депутата України С.П. Подгорного, Комітет ухвалив:

Звернутись до автора законопроекту про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів» (щодо мови) – народного депутата України Ю.В. Гнаткевича з пропозицією відкликати зазначений законопроект, оскільки він не узгоджується з положеннями Конституції України, та подати на заміну законопроект про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», у якому передбачити відповідні положення.

 

Корисні посилання: