Діяльність Комітету

13 жовтня 2021, 09:47

Комітет рекомендує Парламенту проект Закону України про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 4664) за наслідками розгляду в першому читанні направити до Комітету для підготовки на повторне перше читання

  Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні 6 жовтня 2021 року проект Закону України про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 4664), поданий Кабінетом Міністрів України.

Зазначений законопроект внесений з метою законодавчого визначення основних засад адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.

Підтримуючи в цілому необхідність законодавчого врегулювання проблематики адміністративно-територіального устрою України, народні депутати України - члени Комітету, водночас, звернули увагу на ряд недоліків, які містить зазначений законопроект.

Заслухавши інформацію підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб та обговоривши питання, Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 4664), поданий Кабінетом Міністрів України, за наслідками розгляду в першому читанні направити до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування для підготовки на повторне перше читання з урахуванням необхідності доопрацювання основних його положень в частині:

- передачі органам місцевого самоврядування повноважень щодо встановлення (зміни) меж сіл, селищ;

- визначення підстав та порядку затвердження (в тому числі зміни конфігурації) територій територіальних громад;

- внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо припинення повноважень органів місцевого самоврядування, припинення їх як юридичних осіб, визначення особливостей правонаступництва майна, прав та обов’язків таких органів місцевого самоврядування у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України;

- доопрацювання інших його положень.