Діяльність Комітету

17 вересня 2021, 09:00

Комітет рекомендує Парламенту повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання законопроекти щодо розвитку гірських та високогірних населених пунктів

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні 8 вересня 2021 року проекти законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для громадян, які проживають в гірських та високогірних населених пунктах» (реєстр. № 2003), «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання економічного розвитку та забезпечення соціальної стабільності гірських та високогірних населених пунктів» (реєстр. №2003-1), «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україн» щодо розвитку гірських та високогірних населених пунктів» (реєстр. №2785-1).

Метою законопроектів є посилення державних гарантій для громадян, які проживають у населених пунктах, які мають статус гірських та високогірних, та  покращення їх соціального захисту.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування В.Безгін відзначив, що положення вказаних законопроектів не враховують останні зміни, що відбулися в адміністративно-територіальному устрої України, зокрема законопроекти спрямовані виключно на розвиток гірських та високогірних населених пунктів, а не територіальних громад. Окрім того, розвиток зазначених територій повинен здійснюватися за рахунок застосування та вдосконалення існуючих інструментів місцевого та регіонального розвитку, а не шляхом субсидіювання та встановлення податкових пільг, як передбачено законопроектами.

З огляду на зазначене, очільник підкомітету вказав на необхідність напрацювання нового комплексного законопроекту яким будуть виправленні недоліки законопроектів з реєстр. №№ 2003, 2003-1, 2785-1.

За результатами всебічного обговорення, з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету, запрошених на засідання осіб та обговоривши питання, Комітет ухвалив висновки рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України законопроекти з реєстр. №№ 2003, 2003-1, 2785-1 за наслідками розгляду у першому читанні повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.