Діяльність Комітету

28 грудня 2020, 09:00

Комітет рекомендує Парламенту прийняти проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань (реєстр. №4414) за основу та в цілому

 

Комітет рекомендує Парламенту прийняти проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань (реєстр. №4414) за основу та в цілому.

Комітетом було розглянуто на засіданні 16 грудня 2020 року проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань (реєстр. №4414 від 23.11.2020), поданий народними депутатами України – членами Комітету А.Клочком, Д.Гуріним, В.Безгіним, А.Загоруйко, О.Корнієнком.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 1, 2 і 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» і встановити вимоги щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань усіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад) в Україні.

Під час обговорення законопроекту було зазначено, що сьогодні в Україні порушено єдиний порядок обчислення скликань всіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад), нумерація яких не узгоджується із загальним показником кількості проведених в Україні чергових місцевих виборів, починаючи з виборів 1990 року як перших, а отже врегулювання даного питання на законодавчому рівні можливо шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)». Разом з тим проектом передбачено, що місцеві ради, які будуть сформовані за наслідками місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, вважатимуться радами восьмого скликання, у тому числі і ті сільські, селищні, міські ради, де перші місцеві вибори пройшли вдруге поспіль внаслідок застосування норм Закону України від 16 квітня 2020 року № 562-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад».

За наслідками загального обговорення Комітетом було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань (реєстр. №4414) прийняти за основу та в цілому.