Діяльність Комітету

04 вересня 2020, 15:45

Проект Закону України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі (реєстр. № 2679) розглянуто Комітетом у другому читанні

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні 2 вересня, подані суб’єктами права законодавчої ініціативи, поправки та пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» (реєстр. № 2679).
Беручи до уваги, що законопроект має широкий суспільний інтерес, всі зауваження та пропозиції були предметом розгляду на засіданнях Робочої групи, утвореної Комітетом. До складу робочої групи увійшли представники центральних органів виконавчої влади, провідних асоціацій органів місцевого самоврядування, асоціації центрів надання адміністративних послуг, неурядових та міжнародних організацій, науковці та експерти. 
Комітетом були враховані поправки і пропозиції щодо удосконалення функціонування мережі центрів надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП), які передбачають поетапне утворення ЦНАП органами місцевого самоврядування в кожній громаді; поступову ліквідацію ЦНАП, утворених при районних державних адміністраціях; залучення, у визначених випадках, до роботи ЦНАП суб’єктів надання адміністративних послуг; збереження кадрового потенціалу ЦНАП районних державних адміністрацій.
За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в другому читанні прийняти зазначений законопроект в другому читанні та в цілому.