Діяльність Комітету

26 травня 2020, 15:00

Комітет рекомендує Парламенту відхилити законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо правового регулювання відносин між співвласниками багатоквартирних будинків і власниками та наймачами (орендарями) квартир або нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках (реєстр. №2564)

 Положеннями законопроекту, внесеного народними депутатами України Юрченком  О.М., Клочком  А.А. та іншими народними депутатами України, пропонується надати повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати перелік видів господарської діяльності, які відповідно до рішення загальних зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку не можуть провадитись в житлових і нежилих приміщеннях багатоповерхових житлових будинків, а також надати право співвласникам багатоквартирного будинку вирішувати на загальних зборах співвласників питання про обмеження здійснення певних видів діяльності в житловому будинку, в тому числі, використання квартир та нежитлових приміщень, як хостелів, готелів, інших закладів тимчасового проживання, підприємств харчування (кафе, ресторанів, барів, кальянних) тощо.

Члени Комітету вказали на необхідність комплексного законодавчого вдосконалення питання  використання квартир  у багатоквартирних будинках та зауважили про  необхідність внесення істотних змін у інші законодавчі акти.

Подальшу дискусію з обговорення даної проблематики та пошуку шляхів її врегулювання запропоновано продовжити в підкомітеті з питань житлової політики та житлового-господарства Комітету.

З перебігом обговорення законопроекту парламентарями та голосуванням знайомтесь на YouTube-каналі комітету за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9WjaWnAo-qk