Діяльність Комітету

25 травня 2020, 09:00

Комітет рекомендує Парламенту відхилити законопроект про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо обов'язковості будівництва об'єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери (реєстр. №2363)

На засіданні Комітету, яке відбулося 20 травня 2020 року, серед інших питань порядку денного, розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо обов'язковості будівництва об'єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери (реєстр. № 2363), поданий народними депутатами України Констанкевич  І.М., Палицею  І.П. та іншими народними депутатами України.
Метою законопроекту є розроблення механізму обов’язкового забезпечення населення під час проектування та здійснення комплексної забудови території та/або будівництва житлових комплексів необхідною кількістю об’єктів громадського обслуговування соціальної сфери (закладами дошкільної освіти, загальної середньої освіти, охорони здоров'я).
Про необхідність доопрацювання зазначеного законопроекту у своїх висновках зауважили Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України та Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Члени Комітету підтримали пропозицію підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови відхилити законопроект та відзначили необхідність при реалізації проекту комплексної забудови здійснювати одночасно з будівництвом житлових будинків будівництво об'єктів соціального призначення, які забезпечують стовідсоткову нормативну ємність об’єктів соціальної сфери первинного рівня і передбачені в межах відповідної території.
За результатами загального обговорення було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо обов'язковості будівництва об'єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери (реєстр. № 2363) за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.
З перебігом обговорення законопроекту на засіданні Комітету можна ознайомитись на YouTube-каналі Комітету https://www.youtube.com/watch?v=9WjaWnAo-qk&t=448s  (таймкод 11.48).