Діяльність Комітету

23 квітня 2020, 09:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законодавчу ініціативу щодо зменшення грошової застави на місцевих виборах

Комітет на своєму засіданні 22 квітня розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави) (реєстр. №2769), внесений народними депутатами України О.Савчук, І.Крульком, М.Цимбалюком та іншими народними депутатами України.

Проектом закону пропонується внести зміни до абзацу першого частини другої статті 225 Виборчого кодексу України, визначивши розмір грошової застави у сумі чотири мінімальні заробітні плати, встановленої на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного обласного, міського виборчого округу для кожного виду виборів окремо. Тобто йдеться про зменшення розміру грошової застави у дев’ять разів, відносно чинної норми.

При розгляді законопроекту народні депутати – члени Комітету взяли до уваги положення Кодексу належної практики у виборчих справах, Рішення Конституційного суду від 30 січня 2002 року № 2-рп/2002, а також врахували численні звернення, які надходили на адресу Комітету від органів місцевого самоврядування різних рівнів, політичних партій і місцевих осередків політичних партій щодо необхідності зменшення грошової застави, яка застосовується під час проведення місцевих виборів.

У засіданні Комітету також взяли участь автори законопроекту, представники Центральної виборчої комісії, проектів міжнародної технічної допомоги.

За результатами загального обговорення Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроект за основу та в цілому.