Діяльність Комітету

27 листопада 2019, 14:00

Працівники секретаріату Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у роботі круглого столу на тему: «Нові законодавчі та стратегічні рамки, сучасні практики управління людськими ресурсами для розвитку парламентської публічної служби»

 
Під час заходу, який відбувся 25 листопада, експерти проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи представили результати своїх досліджень, які стосуються, зокрема, моделей парламентської публічної служби в країнах світу, оцінки навчальних потреб ключових груп парламентських стейкхолдерів, гендерного аналізу, управлінню якістю та нової корпоративної культури  в Апараті Верховної Ради України.

Відкриваючи захід, Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний зазначив, що Апарат українського Парламенту налаштований змінюватися, щоб відповідати вимогам часу, тому керівництво Верховної Ради вітає пропозиції експертів, що базуються на вивченні поточного стану речей в Україні та найкращих світових практик.

Керівник секретаріату Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Анжела Малюга поінформувала учасників круглого столу про створення на базі Комітету Робочої групи з підготовки проекту Закону щодо парламентської служби, поточного стану напрацювання відповідного нормативного матеріалу, попереднього графіку підготовки законопроекту та його розгляду у Комітеті та Верховній Раді України.

Управлінням кадрів Апарату Верховної Ради України під час круглого столу був представлений також проект Стратегії управління персоналом та розбудови кадрового потенціалу Апарату Верховної Ради України на 2019-2022 роки. Серед нововведень - щорічне прогнозування потреби в нових спеціалістах, запровадження інституту наставництва для нових співробітників та проведення гендерного аудиту.

У заході взяли участь народні депутати України, керівництво Апарату Верховної Ради, парламентських комітетів, науковці та експерти.

Круглий стіл було організовано проектом ЄС-ПРООН з парламентської реформи у співпраці з Верховною Радою України, Національною Академією державного управління при Президентові України.