Діяльність Комітету

12 лютого 2019, 09:00

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ініціює повторний розгляд Парламентом питання про перейменування села Латівка Біляївського району Одеської області

  Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук зазначив, що Комітет розглядав подання Одеської обласної ради про перейменування села Латівка Біляївського району Одеської області протягом шостої сесії Верховної Ради України VIII скликання.

Перейменування села Латівка було ініційовано його жителями з метою відновлення історичної назви цього населеного пункту та викликане негативним сприйняттям діючої назви. До перейменування відповідно до Постанови Верховної Ради України від 19 травня 2016 року № 1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», яка була прийнята згідно з пунктом 8 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», зазначене село мало назву «Котовка». За свідченням старожилів, в межах території села Латівка раніше знаходились поміщицькі садиби, тому назва «Котовка» походить від прізвища пана – Котов. Натомість назва «Латівка» у мешканців села викликає негативну асоціацію у зв’язку з однойменною назвою місцевого кладовища.

За результатами обговорення на засіданні 24 травня 2017 року Комітет вирішив підтримати подання та внести на розгляд Парламенту відповідний проект постанови. Проте проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Латівка Біляївського району Одеської області» (реєстр. № 6551 від 07.06.2017) не був прийнятий Парламентом через недостаню кількість голосів.

Зважаючи на волевиявлення громади та беручи до уваги пропозицію народного депутата України – члена комітету Василя Гуляєва повернутися до розгляду питання про перейменування села Латівка, Комітет вирішив повторно внести проект Постанови про перейменування села Латівка Біляївського району Одеської області на розгляд Верховної Ради України.