Діяльність Комітету

18 грудня 2018, 15:04

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко взяв участь у підсумковій конференції конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2018 році»

Привітавши учасників підсумкової конференції, Заступник Голови Комітету зазначив, що Комітет тісно співпрацює з Урядом та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, асоціаціями органів місцевого самоврядування, вітчизняними та міжнародними експертами в частині впровадження реформи децентралізації влади. Усвідомлюючи надзвичайну важливість реформи для розвитку України, Комітет оперативно реагує на законодавчі ініціативи, покликані розвивати спроможність місцевого самоврядування. С.Кудлаєнко вказав, що на особливому контролі Комітету перебувають проекти законодавчих актів про засади адміністративно-територіального устрою України, про службу в органах місцевого самоврядування, децентралізацію адміністративних послуг. Окрім того, очевидного вдосконалення потребує система місцевих виборів. 

Заступник Голови Комітету наголосив, що одне з пріоритетних місць для забезпечення розвитку спроможності місцевого самоврядування – і це підтверджено роками, – займає конкурс Кращі практики місцевого самоврядування, покликаний відзначити позитивні приклади управління на рівні місцевого самоврядування. Рівні, який найбільш наближений до громадянина і, за своєю суттю, є обличчям існуючої в Україні системи управління. Відзначаючи такі приклади, ми, завдяки конкурсу, визначаємо стандарти ефективності функціонування місцевого самоврядування, до яких, з часом, підтягнеться вся вітчизняна система місцевого самоврядування. 

Організацію даного Конкурсу та підсумкової конференції здійснено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».