Діяльність Комітету

16 листопада 2018, 09:00

Подання Полтавської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії підтримано Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування


Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук поінформував присутніх, що село Мокріївка входить до складу Черкащанської сільської ради Миргородського району Полтавської області. Перейменування ініційовано Черкащанською сільською радою у зв’язку з тим, що при оформленні офіційних документів для мешканців цього населеного пункту (свідоцтв про народження, паспортів громадян України, технічних паспортів на будівлі тощо) використовується інша назва – Мокрії, яка не відповідає офіційному обліку адміністративно-територіальних одиниць Полтавської області.

Члени Комітету взяли до уваги висновок Інституту української мови НАН України в якому вказано, що пропонована назва не суперечить засадам українського топонімотворення. Так, в історичних джерелах починаючи з середини ХІХ ст. сучасне село Мокріївка згадувалося як козачий хутір Миргородського повіту Полтавської губернії під назвою «Мокріевъ» (в українській транскрипції – «Мокріїв»). Вказана історична назва має спільне із запропонованою («Мокрії») походження та відрізняється лише словотвірними засобами.

В ході обговорення члени Комітету взяли до відома, що питання про перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області підтримане територіальною громадою на загальних зборах громадян, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Черкащанською сільською, Миргородською районною та Полтавською обласною радами.

За наслідками розгляду питання члени Комітету вирішили підтримати подання Сумської обласної ради щодо перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області на село Мокрії, розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Мокріївка Миргородського району Полтавської області» та рекомендувати Верховній Раді України відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України вказаний проект Постанови Верховної Ради України за наслідками розгляду прийняти в цілому.