Діяльність Комітету

15 листопада 2018, 10:54

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування – село Ценжів

          Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Івано-Франківської обласної ради щодо присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування – село Ценжів.

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук вказав, що перша письмова згадка про поселення під назвою Ценжів датується 1222 роком. Поселення також згадується в низці пізніших історичних джерел, зокрема у «Географічному словнику Королівства Польського та інших слов'янських теренів» 1880 року та «Адресній книзі Польщі для торгівлі, промисловості, ремесла та сільського господарства 1926-1927». Поселення Ценжів розташоване за 9 км від обласного  центру – міста Івано-Франківська та за 3 км від села Майдан, займає площу 560 га і зосереджене в межах вулиці Хмельницького села Майдан. На території поселення проживає 220 осіб.

В ході обговорення члени Комітету взяли до відома, що питання про присвоєння найменування населеному пункту село Ценжів підтримане територіальною громадою, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Майданською сільською, Тисменицькою районною та Івано-Франківською обласною радами.

За наслідками розгляду питання члени Комітету вирішили підтримати подання Івано-Франківської обласної ради про присвоєння населеному пункту Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області найменування – село Ценжів, розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про присвоєння найменування населеному пункту Тисменицького району Івано-Франківської області» та рекомендувати Верховній Раді України відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про присвоєння найменування населеному пункту Тисменицького району Івано-Франківської області» за наслідками розгляду прийняти в цілому.