Діяльність Комітету

24 жовтня 2018, 09:00

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Волинської обласної ради щодо перейменування села Островки Маневицького району Волинської області на село Острови

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук вказав, що село Островки входить до складу Колківської селищної об’єднаної територіальної громади Маневицького району Волинської області. В селі проживає більше 200 жителів. Перейменування села Островки ініційовано у зв’язку з необхідністю усунення розбіжностей у вживанні назви цього населеного пункту відповідно до офіційного обліку та на місцевому рівні. 
За інформацією Державного архіву Волинської області, протягом 1906-1960-х років село Островки іменувалося як Острови. Крім того, за даними адміністративно-територіального обліку України, у 1946 році у Колківському районі обліковувалася Острівська сільська рада з адміністративним центром у селі Острови. У ході державного районування у 1950-1960-х роках було змінено адміністративне підпорядкування та назву зазначеного населеного пункту.   
В ході обговорення члени Комітету взяли до відома, що питання про перейменування села Островки Маневицького району Волинської області підтримане територіальною громадою на загальних зборах громадян, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Рудниківською сільською, Маневицькою районною та Волинською обласною радами.
За наслідками розгляду питання члени Комітету вирішили підтримати подання Волинської обласної ради щодо перейменування села Островки Маневицького району Волинської області на село Острови, розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Островки Маневицького району Волинської області» та рекомендувати Верховній Раді України відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Островки Маневицького району Волинської області» за наслідками розгляду прийняти в цілому.