Діяльність Комітету

09 жовтня 2018, 09:00

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Харківської обласної ради щодо перейменування села Мелихівка Нововодолазького району Харківської області на село Миколаївка

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук вказав, що село Мелихівка входить до складу Старовірівської об’єднаної територіальної громади Нововодолазького району Харківської області. В селі проживає 616 жителів. Перейменування села Мелихівка ініційовано у зв’язку з необхідністю приведення назви населеного пункту у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
За інформацією Українського інституту національної пам’яті у серпні 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова М.С. було перейменовано на Мелихівку. Мелехов М.С. - командир «загону по боротьбі з куркульським бандитизмом», який загинув у ході здійснення продрозкладки (рос. продразвёрстка). Таким чином, назва села Мелихівка Старовірівсьої об’єднаної територіальної громади Нововодолазького району Харківської області є назвою, яка пов’язана зі встановленням радянської влади на території України та діяльністю комуністичної партії, містить символіку комуністичного тоталітарного режиму.
В ході обговорення члени Комітету взяли до відома, що питання про перейменування села Мелихівка Нововодолазького району Харківської області підтримане територіальною громадою на громадському обговорені, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Мелихівською сільською, Нововодолазькою районною та Харківською обласною радами.
За наслідками розгляду питання члени Комітету вирішили підтримати подання Харківської обласної ради щодо перейменування села Мелихівка Нововодолазького району Харківської області на село Миколаївка, розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Мелихівка Нововодолазького району Харківської області» та рекомендувати Верховній Раді України відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про перейменування села Мелихівка Нововодолазького району Харківської області» за наслідками розгляду прийняти в цілому.