Діяльність Комітету

26 березня 2018, 09:15

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримує проект Постанови Верховної Ради України про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Бахмутського району Донецької області (реєстр. № 7249)

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримує проект Постанови Верховної Ради України про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Бахмутського району Донецької області (реєстр. № 7249).

Зазначеним проектом Постанови з метою упорядкування адміністративно-територіальних відносин в сучасних умовах та забезпечення процесу добровільного об’єднання територіальних громад пропонується змінити підпорядкування селища міського типу Красна Гора Бахмутської міської ради Донецької області Соледарській міській раді об’єднаної територіальної громади Бахмутського району та змінити межі Бахмутського району Донецької області, збільшивши територію Бахмутського району на 164,0 гектара земель за рахунок передачі до його складу території селища міського типу Красна Гора Бахмутської міської ради, та затвердити територію Бахмутського району Донецької області загальною площею 192305,8 гектара.

Під час обговорення питання члени Комітету зазначали, що відповідно до пункту 29 статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України в сфері адміністративно-територіального устрою належить утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів. Таким чином, Парламент не наділений повноваженнями щодо зміни підпорядкованості селищ міського типу. У зв’язку з цим, пункт 1 проекту Постанови пропонується виключити.

За результатами загального обговорення Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої та частини другої статті 114 Регламенту Верховної Ради України прийняти проект Постанови Верховної Ради України про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Бахмутського району Донецької області (реєстр. № 7249 від 01.11.2017), внесений народними депутатами України М.Єфімовим, В.Курилом за основу та в цілому за умови врахування зауваження Комітету.

Розгляд питання відбувся на засіданні Комітету 14 березня 2018 року.