Діяльність Комітету

27 червня 2017, 16:00

Привітання голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики на місцевого самоврядування С.В.Власенка з Днем Конституції України

 

Шановні співвітчизники, колеги та друзі!
Прийміть щирі поздоровлення з нагоди Дня Конституції України!

 

У всього є своя  основа, фундамент, точка відліку. В  законодавстві таким базисом є Конституція як першоцінність справедливості, детермінант системи функціонування інституцій держави, матриця моральних устоїв суспільства. Конституція України – фільєра національного законодавства, досягнення славних конституційних традицій.

  28 червня 1996 року увійшло в новітню історію України як День великого загальнонаціонального консенсусу. Прийняття Конституції України мало забезпечити національну злагоду, соціально-економічний та гуманітарний розвиток суспільства, політичну стабільність в Україні. Особливою рисою виконання та дотримання норм права є активне поводження суб’єктів через призму активного виконання покладених на них обов’язків відповідно до норм права.

На превеликий жаль, через нігілізм та низьку правову культури управлінців, Конституція України за 21 рік перетворилася із імперативу на  декларацію. Не без участі представників влади, які всупереч законодавчо визначеним процедурам, моральним запобіжникам 6 разів вносили зміни до її тіла, порушуючи принцип стабільності законодавства, виписуючи норми «під себе». Конституція України, на жаль, залишається полем бою політичних інтересів. Подібне ставлення до Основного Закону в цивілізованому світі викликає спротив та засудження.

Конституція України не досконала, але найдемократичніша в світі. Генрі Філдінг колись сказав: «на ряду з законами державними є ще закони сумління, які заповнюють прогалини законодавства». Кожен має виробити в собі здатність, спроможність визнавати та поважно ставитися до настанов Конституції, які є відображенням національного духу українців. Це догма для кожного.

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування свято шанує урочистий День Конституції, вважає своїм беззаперечним обов’язком дотримання та виконання положень Основного Закону.

У цей святковий день бажаю усім міцного здоров’я, наснаги, нових звершень задля процвітання України!

Нехай злагода, мир та добро панують у серці кожного, у душі  міцніє почуття гордості за нашу Батьківщину, колиску найдемократичнішого в світі Основного Закону – Конституції України!

З повагою

Сергій Власенко