Діяльність Комітету

20 травня 2011, 11:12

4292

Про проект Закону України про внесення змін до Закону України

 “Про місцеве самоврядування в Україні”

(щодо забезпечення влаштування дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування)

(реєстр. № 4292 від 31.03.2009)

 

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”  (щодо забезпечення влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) (реєстр. № 4292 від 31.03.2009), внесений народним депутатом України В.Уколовим.

Проектом Закону пропонується внесення змін до статті 32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” з метою забезпечити  розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, органами місцевого самоврядування, забезпечення пріоритетності влаштування таких дітей у сім’ї усиновителів, опікунів (піклувальників), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. 

Комітет вважає за необхідне наголосити, що запропонована нова редакція пункту 8 частини “б” статті 32 звужує питання. Автор законопроекту зробив спробу визначити як пріоритет у роботі виконавчих органів місцевого самоврядування влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування саме до сімейних форм виховання, тоді як чинна редакція цього пункту наділяє ці органи правом вирішувати відповідно до законодавства питання про повне державне утримання таких дітей.

Автор вважає, що прийняття цього законопроекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України. Пропоновані зміни у законопроекті відносяться до делегованих повноважень, а тому відповідно до частини третьої статті 143 Конституції України фінансування здійснення цих повноважень відбувається у повному обсязі та за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку.

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України у своєму висновку від 07.04.2009 № 04-32/5-748 має зауваження до оформлення проекту Постанови Верховної Ради України.

   Комітет з питань бюджету у своєму висновку від 20.06.2009 № 04-14/9-733 вважає, що законопроект не впливає на дохідну та видаткову частини бюджету, а також на його виконання у поточному бюджетному періоді.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 10.06.2009 № 16/3-687/4292 висловлює зауваження до законопроекту та пропонує повернути його суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Заслухавши інформацію з цього питання народного депутата України - голови підкомітету з питань місцевого самоврядування М.Трайдука,  з’ясувавши позицію народних депутатів України – членів Комітету та обговоривши питання, Комітет ухвалив:

1. Рекомендувати Верховій Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”  (щодо забезпечення влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) (реєстр. № 4292) при розгляді у першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Визначити співдоповідачем з цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України – голову підкомітету з питань місцевого самоврядування Трайдука М.Ф.