18 листопада 2021, 15:08

До Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування надійшов висновок Ради Європи до доопрацьованого проекту Закону України «Про місто Київ – столицю України» (реєстр. № 2143-3)

 

На запит Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Центром експертизи доброго врядування Генерального Директорату з питань демократії Ради Європи було підготовлено висновок до доопрацьованого проекту Закону України «Про місто Київ – столицю України» (реєстр. № 2143-3).

У висновку відзначається, що зазначений законопроект у запропонованій редакції є значною мірою доопрацьованим і суттєво удосконаленим текстом. Більшість основних питань стосовно попередньої редакції законопроекту, які викликали застереження, були вирішені. Всі зауваження та рекомендації Ради Європи щодо попередньої редакції були взяті до уваги, хоча деякі з них – лише частково.

Також у тексті документу особливу увагу приділено питанню, наскільки поточний текст законопроекту відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування та іншим європейським стандартам, а також іншим європейським стандартам, у тому числі рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи та кращій практиці інших держав-членів Ради Європи.

З повним текстом висновку Ради Європи до доопрацьованого проекту Закону України «Про місто Київ – столицю України» (реєстр. № 2143-3) можна ознайомитися за посиланням: http://komsamovr.rada.gov.ua/uploads/documents/42932.pdf

Корисні посилання: